21.yüzyılda beden gücünün yerini artık beyin gücü aldı. Etrafımız teknolojik aletlerle dolu ve bu aletleri yöneten bir çok yazılım mevcut. Nihayetinde o aletleri yöneten yazılımları yazacak bir çok yazılımcı da lazım demektir. Peki senden yazılımcı olur mu?

Böyleyseniz olmaz!

Sabırsızsanız!

Bir çoğumuz yeni mesleklerimizi seçme arayışındayken ilk olarak o mesleği öğrendiğimizde ne kadar gelir elde edeceğimizi düşünürüz. Bu gayet doğal ama önceliğiniz hemen gelir elde etmek olduğunda bir çok şeyi atlayarak gidecek ve başaramadan yolun yarısında vazgeçeceksiniz.

Dikkatsizseniz!

Kod yazarken dikkat önemlidir. Bazen gözümüzün önünde duran bir hatayı dakikalarca aradığımız olmuştur. Yada tam koda yoğunlaşmışken aniden gelen bir uyarı, bildirim sesinin esiri oluyorsanız ciddi dikkat probleminiz var denebilir.

Meraklı Değilseniz!

Yeni bir şeyler öğrendiğinizde içiniz kıpır kıpır olmuyorsa. Bu öğrendiğimi hemen geçmiş bilgilerimle nasıl harmanlarım ve yeni ne katarım diye düşünmüyorsanız o zaman öğrenmeye meraklı değilsiniz demektir.

İnanç

İnaçta ne alaka diyebilirsiniz. Ama ister başarabileceğinizi düşünün, ister başaramayacağınızı sonunda haklı çıkan siz olacaksınız!

Motivasyon

“Motivasyon uzun süre devam etmiyor diyorlar. Evet doğru duş almak da öyle, o yüzden her gün alıyoruz.”. Programlama çok kolay sende yapabilirsin başarabilirsin demek kolay. Önemli olan seni zoru başartmaya odaklanmış eğitmeni ve programı bulmandır.


Web Geliştirme Uzmanlığına giden yolda şu video kafanızda ki sorulara cevap verecektir.

SORULARINIZI YORUM’A BEKLİYORUM SORDUKTAN 63 SANİYE SONRA CEVAP YAZMIŞ OLURUM.

Ücretsiz kurs ister misin kaydol!(Visited 861 times, 1 visits today)