Günümüzde gerek kendi blog sayfası gerekse profesyonel ticari sayfası için olsun WordPress eklentileri sıklıkla kullanılmaktadır. Mükemmel bir Web sayfası oluşturmak için yalnızca bilgi sahibi olmak bazen yeterli gelmemektedir.

Daha özellikli ve gelişmiş bir sayfa oluşturabilmek için bazı eklentiler kullanıcılara oldukça fazla yardımcı olmaktadır. Bunun yanında yine bazı eklentiler sayfanın daha kolay kontrol edilmesine ve stabil kalmasına yardımcı olabilmektedir.

En İyi 5 WordPress Sayfa Düzenleme Eklentisi

Son zamanlarda birçok Web kullanıcısının kullanmış olduğu yüzlerce eklenti bulunmaktadır. Piyasada var olan bu kadar eklenti içerisinde bazıları diğerlerinden daha çok tercih edilmektedir. Yeni kullanıcıların tercih ettiği ve memnun kaldığı en iyi Wordpres eklentileri hangileri diye kısa bir araştırma yaptık. Bu eklentilerden 5 tanesini inceledik.

İşte severek kullanacağınız ve sayfanızı istediğiniz şekilde düzenlemenize yardımcı olacak 5 WordPress sayfa düzenleme eklentisi!

1.      Gutenberg

2018 yılında kullanılmaya başlanan Gutenberg, Word pres eklentileri arasında oldukça yeni sayılmaktadır. Bu eklenti, WordPress’ in güncellenmesiyle birlikte hizmete sunulan WordPress 5.0 sürümünün editörü olarak da bilinmektedir.

Eski eklenti ve düzenleyicilerden farklı şekilde çalışan Gutenberg’in en ayırıcı özelliği ise blok düzenleme sistemiyle çalışmasıdır. Bu eklenti sayesinde kullanıcılar sayfalarında var olan paragraf ve başlıkları, içerikte yer alan görselleri, noktalama işaretlerini ve Widget gibi daha birçok şeyi düzenleyebilmektedir.

2.      WooCommerce

Sık kullanılan ve en iyi Word pres eklentileri arasında adını duyuran WooCommerce etkili bir sayfa düzenleme aracıdır denilebilir. Bu eklenti 2011 yılında geliştirilmiş olup günümüzde dahi halen popülerliğini devam ettirmektedir.

Günümüzde kendi ticaret sayfasını açmak isteyen binlerce kişi tarafından WooCommerce aktif olarak kullanılmaktadır. Bu eklenti sayesinde kullanıcılar kendilerine ait ticari satış sayfasını daha kolay oluşturabilmekte ve istedikleri şekilde düzenleyebilmektedir. Eklentinin en büyük avantajı ise sayfalara satış yapma, ödeme yapılabilmesi ve randevu alınabilmesi gibi birçok işlemin kullanımına olanak sunmasıdır.

3.      The Divi Builder

Son zamanların en popüler eklentilerinden bir tanesi olan The Divi Builder diğerlerinden farklı olarak kendine özgü bir altyapısının olmasıdır. Bu eklenti aslında sayfalarda farklı temalar oluşturmak adına tercih edilmektedir.

Elegant Themes tarafından geliştirilen bu eklenti her WordPress sayfasında uyumlu olarak çalışabilmektedir. Bu eklenti sayesinde kullanıcılar tema oluşturma ve düzenlemede daha fazla çalışmak zorunda kalmamaktadır. Kısa zamanda kullanıcılar sayfalarını düzenleyip istedikleri temayı kolaylıkla uygulayabilmektedir.

4.      Contact Form 7

Contact Form 7, kullanıcıların WordPress sayfalarında ziyaretçi ya da müşteriler ile iletişim kurulabilmesini sağlayan bazı araçları sunan bir eklentidir. Oldukça sevilen bu eklenti sayesinde kişiler müşterilerinden öneri ya da şikayet gibi bilgilendirici mesajlar alabilmekte ve onlarla iletişime geçebilmektedir. Ayrıca, bu eklentinin bir özelliği de Captcha gibi doğrulama istekleri ile sayfanın spamlardan korunmasını sağlamaktadır.

5.      Yoast Seo

Bilindiği üzere WordPress içeriğinde yer alan gönderilerin Seo açısından uyumlu olması sayfanın arama motorlarında daha üst sıralarda çıkması demektir. Sayfaların kendilerini gösterebilmesi için en etkili yollardan bir tanesi içeriğin olabildiğince dolu ve Seo uyumlu olmasıdır. Yoast Seo eklentisi de tam olarak bu konuda kullanıcılara yardımcı olmaktadır.

En iyi Word pres eklentileri arasında sayabileceğimiz Yoast Seo oldukça sık kullanılan bir araçtır. Bu eklenti ile kullanıcılar sayfaların Seo’ ya ne kadar uyumlu olup olmadığını, okunabilirliğini ve daha birçok parametreyi ölçebilmektedir. Bu sayede de sayfa içeriğinde eksik olan yerler daha hızlı şekilde düzeltilebilmekte ve hazır hale getirilebilmektedir.

Ücretsiz kurs ister misin kaydol!(Visited 59 times, 1 visits today)